Veteran Car Club Mělník (VCC Mělník)

Český 000a vcc-melnik 120klub historických vozidel

Veteran Car Club Mělník (VCC Mělník) byl založen v roce 1966 motoristickými nadšenci jako Stanislav Menšík, Jaroslav Miřatský, Milan Novák a další. Pod zdárným vedením Štefana Nového, dlouholetého předsedy, byly pořádány různé motoristické, sportovní a společenské akce, které slavily velký úspěch jak u členů, tak u příznivců klubu.

000b vcc-melnik 120První akce Veteran Car Clubu Mělník

První akcí, kterou VCC Mělník uskutečnil, byly první rallye v Mělníku. Tyto soutěže historických vozidel se konaly pravidelně každý druhý rok. Jako jedni z prvních v naší republice začali členové VCC pořádat motoristické a veteránské burzy, které se těšily velké oblibě mezi motoristy. V roce 1968 navázal VCC přátelství s veterány z německého města Öelsnitz, které trvá v krásné atmosféře do dneška.


VCC Mělník včera a dnes

Dřívější závody veteránů do vrchu

Dřívější závody veteránů do vrchu

Dříve pořádal Veteran Car Club Mělník (VCC-Mělník) veteránské závody do vrchu. Poslední ročník mělnických závodů historických vozidel do vrchu se uskutečnil v roce 2007. Závody veteránů do vrchu se v současnosti již nepořádají. Tyto závody vystřídala akce "Mělnická veteránská Rallye Kokořínskem". 

Současné akce mělnického klubu veteránůSoučasné akce mělnického klubu veteránů

V současné době pořádá VCC-Mělník pravidelně veteránské burzy, veteránské Rallye a občasná setkání členů klubu veteránů. K dalším akcím členů klubu patří například každoroční testace veteránů nebo Mikulášská zábava.